Токсоплазмоз. Офіційний погляд.

Категорія Сучасна медицина про токсоплазмоз. Автор: admin

Шляхи передачі та форми життя токсоплазми.
Форми токсоплазмозу.

Токсоплазмозом (грец. Toxon – арка, дуга) називаються хвороби, що викликаються найпростішими одноклітинними організмами в найрізноманітніших місцях людського організму, де відбулося їх проникнення і размноження. Размноження токсоплазм безстатеве, воно відбувається шляхом поздовжнього розподілу надвоє. В результаті повторного поздовжнього розподілу в протоплазмі клітини господаря утворюється скупчення дочірніх токсоплазм, яке отримало назву «псевдоцист». Псевдоцисти зустрічаються у великій кількості в різних органах зараженого організму під час гострої стадії інфекції. Вони оточені дуже неясною мембраною, мабуть утвореною кліткою господаря, і не мають своєї оболонки. Клітини, заповнені такими псевдоцисти, руйнуються. Вивільнені токсоплазми проникають в нові клітини, де знову діляться і утворюють нові псевдоцисти. При переході інфекції в хронічну форму токсоплазми зберігаються у вигляді справжніх цист (оточують себе спеціальною оболонкою). Такі цисти мають здатність тривалий час зберігатися в організмі тварин і людини (до 5 років). Цисти зустрічаються також в тканинах ока, серця, легенів і деяких інших органів. Кількість токсоплазм в цисті коливається від декількох одиниць до кількох тисяч.

Виникнення хвороб від токсоплазми відбувається так. Токсоплазма через кров проникає в клітини органів і тканин, де розмножується. У цей період в протоплазмі клітин виявляється велика кількість токсоплазм на різних стадіях розподілу. Клітина збільшується в розмірах, ядро ​​її відтісняється до краю, контури стають неправильними. Утворюються псевдоцисти, які в подальшому можуть руйнуватися. Руйнування псевдоцист відбувається незабаром або через деякий час після їх утворення. Вивільнені токсоплазми проникають в нові клітини і цикл розвитку повторюється.

У тканинах органів токсоплазми викликають запалення, відмирання, розсмоктування і зміна нормальної тканини. У гострий період хвороби токсоплазми у вільному стані можуть виявлятися в слині, носовому слизі, в серозному ексудаті, молоці, сечі, крові, навколоплідній рідини. Період активності паразитів триває 1-2 тижні і припинення її збігається з періодом наростання антитіл (1-3-й тиждень від початку інфекції).

Гостра форма токсоплазмозу проявляється в більшості випадків загальним захворюванням з наявністю різноманітних симптомів.

При значному поширенні інфекції може відбутися загибель організму або ж в результаті наростання стійкості організму інфекція переходить в підгостру або хронічну стадію.

У цей період токсоплазми у внутрішніх органах і тканинах поза центральною нервовою системою поступово зменшуються в числі і абсолютно зникають або лише іноді залишаються у вигляді цист, стійких до антитіл. Однак в мозку і в тканинах очей токсоплазми ще продовжують розмножуватися, іноді протягом ряду років. Це пояснюється нездатністю антитіл проникати в достатній кількості через кров’яні бар’єри в мозку і очах, в зв’язку з чим в період хронічної інфекції токсоплазми і виявляються головним чином в головному мозку, а також в судинному шарі і сітківці очей. Токсоплазма в цей період може бути знайдена у вигляді псевдоцист, а також цист без будь-якої клітинної реакції навколо неї.

Вкриті оболонкою паразити (цисти) в протилежність псевдоцистам важче знищуються під впливом специфічного лікування. У такому вигляді токсоплазми існують в організмі як “дрімаюча інфекція”.

Залежно від способу зараження токсоплазмоз прийнято розділяти на вроджений і набутий.

2010 рТоксоплазма. Шляхи передачі.

Категорія Сучасна медицина про токсоплазмоз. Автор: admin

У матеріалах інших сторінок сайту не поділяється точка зору офіційної медицини на токсоплазмоз і методи лікування токсоплазмозу
Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії.
“Токсоплазма (лат. Toxoplasma) – монотипний рід паразитичних протозоа, що включає, мабуть, один вид – Toxoplasma gondii. Основні господарі токсоплазм – представники сімейства котячих. В якості проміжних господарів виступають різні види теплокровних тварин, в тому числі і люди. “
Збудник захворювання токсоплазмоз – токсоплазма, найпростіше одноклітинна істота. Незважаючи на приналежність до класу “найпростіші”, токсоплазма дуже складна за своїм складом і рівнем пристосованості. За формою токсоплазма нагадує часточку апельсина або півмісяць. Токсоплазма вперше виявлена ​​в Тунісі в 1908 році. Діагноз “токсоплазмоз” був поставлений набагато пізніше, ніж виявлена ​​і описана токсоплазма. Це рідкісний випадок в історії медицини. Спочатку токсоплазмоз вивчали, як хворобу тварин. Токсоплазма була виявлена ​​більш ніж у 400 видів живих істот, серед яких ссавці і птиці. Захворювання токсоплазмоз виявили у людини набагато пізніше.
На сьогоднішній день достовірно відомо, що розмножується токсоплазма, тобто проходить весь свій життєвий цикл, тільки в організмі кішки. Решта живі істоти можуть бути тільки носіями. Пояснення цієї прихильності до сімейства котячих немає. (Від авт.- дане твердження не достовірно.)
Зараження токсоплазмозом найчастіше відбувається через випорожнення котів, що можуть зберігатися в зовнішньому середовищі, інфікуючи багато видів тварин і людини. Прямий контакт з фекаліями кішки – не єдиний і не найпоширеніший шлях зараження паразитом токсоплазма. Хвора кішка виділяє в зовнішнє середовище близько 2 мільярдів цист токсоплазм, які зберігають свою заразність до 1,5 – 2 років. Найчастіше людина заражається токсоплазмозом через землю або пісок, немиті фрукти, овочі, зелень з городу. Заражений пил піднімається і розноситься вітром.
Токсоплазма містяться у м’ясі заражених тварин (особливо багато її буває в свинині і баранині – від 10 до 25%), в пташиних яйцях і т.д. Отже, зараження людини токсоплазмозом може статися при пробуванні сирого м’ясного фаршу, вживанні недостатньо провареного м’яса або сирих яєць. Достовірна статистика захворювання токсоплазмозу серед тварин відсутня, зате відомо, що близько 25% м’яса заражене токсоплазмозом. Але ці дані дуже умовні. Набути токсоплазмоз також можна при пересадці органів або переливанні крові. Для дитини найбільш небезпечно захворювання токсоплазмоз під час вагітності матері.Форми життя токсоплазми

Категорія Сучасна медицина про токсоплазмоз. Автор: admin

toksoplazma

Форми життя токсоплазми

Офіційна медицина заявляє, що токсоплазмоз не є скільки-небудь суттєвою проблемою лише за однієї, але обов’язкової умови – наявності у людини повноцінного імунітету. У хворих, наприклад СНІДом, токсоплазмоз при інфікуванні розвивається майже завжди. Токсоплазма може активізуватися і викликати важку форму токсоплазмозу на тлі будь-яких дій (опромінення, використання пригнічучих імунітет препаратів) або захворювань (герпетична інфекція, цитомегаловірусна інфекція, інфекційний мононуклеоз, і т.п.), що призводять до зниження імунітету.

Увага! У захворювання токсоплазмоз немає специфічних симптомів, які допомагають впевнено виділити токсоплазмоз серед інших ймовірних захворювань на підставі тільки клінічної картини. Тобто, немає певних клінічних ознак, що дозволяють з упевненістю діагностувати саме токсоплазмоз. Токсоплазма з потоком крові розноситься з кишечника в лімфатичні вузли, в усі внутрішні органи, м’язову тканину, вражає нервову систему – зрозуміло, що симптоми захворювання токсоплазмоз можуть бути найрізноманітнішими. Токсоплазма проникають в клітини нервової тканини, в легеневий епітелій, в клітини серцевого м’яза і мускулатуру, вражаючи їх.

В організмі господаря токсоплазма може перебувати в одній з трьох основних форм існування.

Перша форма існування паразита токсоплазма називається трофозоітною.
Трофозоіти (або ендозоіти) – це поодинокі ромбовидні або круглі клітини розміром 3-7 мкм з чітко окресленим ядром. Токсоплазма, існуюча в формі трофозоітов, здатна активно проникати в клітини організму господаря, швидко розмножуючись в них. Трофозоіти з кров’ю розносяться по всьому організму. Цією обставиною пояснюється те, що симптоми захворювання токсоплазмоз неспецифічні. Не існує якої-небудь ознаки, характерної тільки для цієї хвороби і дозволяє впевнено ставити діагноз “токсоплазмоз”. Симптоми захворювання токсоплазмоз в кожному конкретному випадку залежать від того, який орган або яка система уражена паразитом токсоплазма. Згодом, в організмі господаря, що має 100% імунітет, виробляються антитіла, що знищують трофозоітні форми паразита токсоплазма. Трофозоітні форми дуже нестійкі до зовнішнього середовища.

При розмноженні паразита токсоплазма в організмі основного хазяїна (кішки) трофозоїти утворюють іншу форму – цисти. Справа в тому, що токсоплазма може розмножуватися двома способами: статевим і безстатевим. При статевому розмноженні, яке можливе лише в організмі кішки, токсоплазма утворює стійкі до факторів зовнішнього середовища цисти.
Цисти – це скупчення трофозоітов, що мають власну оболонку. Ця оболонка робить паразита токсоплазма недоступними для антитіл і лікарських препаратів. Цисти здатні зберігатися в організмі господаря десятиліттями. Основні місця локалізації паразита токсоплазма – скелетні м’язи, міокард, центральна нервова система. Що стосується безстатевого розмноження токсоплазм, то при ньому стійкі цисти не утворюються. Тому токсоплазми з організму проміжного носія не становлять небезпеки для оточуючих.

Третя форма існування токсоплазм називається ооцисти. Це овальні утворення, які формуються в слизовій оболонці тонкої кишки нашої кішки і потім виділяються з фекаліями. Після того, як ооцисти залишають кишечник господаря, вони довгий час можуть зберігати життєздатність, при цьому їм не страшно ні висушування, ні високі або низькі температури. За сприятливих обставин ооцисти можуть до 1,5 року зберігатися у зовнішньому середовищі. Саме такі ооцисти і стають основним джерелом зараження для інших організмів.

2010 рФорми токсоплазмозу.

Категорія Сучасна медицина про токсоплазмоз. Автор: admin

Розрізняють вроджений токсоплазмоз і набутий (гострий і хронічний) токсоплазмоз. При вродженому захворюванні токсоплазмоз спостерігається загибель плода в утробі матері, смерть новонародженого в результаті загальної інфекції або (тих, що вижили) ураження нервової системи, очей та інших органів.

Гострий токсоплазмоз.

Гостра придбана форма хвороби токсоплазмоз протікає як тифоподібне захворювання (з високою температурою до 38.5°, збільшенням печінки, селезінки) або з переважним ураженням нервової системи (головний біль, судоми, блювота, паралічі та ін.). При гострій формі токсоплазмозу можливі м’язові і суглобові болі, запалення судинних оболонок очей і очного яблука, хворобливе збільшення лімфовузлів. Гостра форма захворювання токсоплазмоз може перейти в енцефаліт, пневмонію, ендокардит.

Хронічний токсоплазмоз.


Ця форма захворювання токсоплазмоз найбільш поширена. Формується токсоплазмоз протягом декількох тижнів, іноді місяців, протікати може протягом декількох років. Характерними ознаками захворювання токсоплазмоз є: невелике підняття температури тіла до 37,5, яке не піддається лікуванню жарознижуючим засобом, збільшення печінки, селезінки і лімфовузлів, головний біль, слабкість і адинамія. Також при токсоплазмозі спостерігаються погіршення пам’яті, порушення апетиту і сну, виникнення різних страхів і дивних нав’язливих станів.


Залежно від ураженого органу, при захворюванні токсоплазмоз можуть спостерігатися і інші симптоми. При ураженні серцево-судинної системи виникає підвищене серцебиття, порушення серцевого ритму, зниження артеріального тиску і стискаючі болі в серцевій області.


При ураженні шлунково-кишкового тракту з’являється сухість у роті, знижується апетит, відзначається здуття живота, деяка затримка газів і тупий біль в животі.


При ураженні ендокринної системи відзначаються у жінок: порушення менструального циклу, іноді навіть «звичне» невиношування вагітності. У чоловіків: імпотенція і дисфункція підшлункової залози.


При ураженні токсоплазмою очей з’являються розлади зору, такі як увеїти, хоріоретиніти і прогресуюча короткозорість.

При ураженні опорно-рухового апарату з’являються сильні м’язові болі в області гомілки, попереку, стегон, рідше рук, спини, шиї. Через болі може утруднятися рух хворого, хоча болі такого характеру не постійні і переходять з фази загострення в фазу ремісії, при якій всі симптоми тимчасово зникають.
Токсоплазмоз може протікати і в латентній (прихованій) формі.

І знову – увага! (Від авт.) У захворювання токсоплазмоз немає специфічних симптомів, які допомагають впевнено виділити його серед інших ймовірних захворювань.

березень 2010© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.