ДЦП

Категорія Дитячий церебральний параліч. Автор: admin

Дитячий церебральний параліч

 

Незважаючи на те, що ще в 50-і роки минулого століття багато дослідників  вказували на можливий зв’язок ДЦП з токсоплазмозом , ніхто на це не звернув уваги. Ось що писав у ті часи професор Л. К. Коровицький з Одеси: «Дитячі диплегии і нижні параплегії або хвороба Литтля, походження якої пояснювалося переважно травмою під час пологів, проявляються спастичними паралічами нижніх кінцівок з контрактурами і деформацією кінцівок, особливо нижніх. Фізичний розвиток дітей відстає. Вони пізно починають тримати голову, сідати і ходити, у важких випадках зовсім не можуть ходити і стояти. Параплегії часто супроводжуються різними гіперкінезами – атетозом, хореей. Захворювання зазвичай розвивається з перших місяців життя. Останнім часом опубліковані дослідження показали, що у дітей з симптомокомплексом Литтля вдається констатувати позитивні серологічні реакції, а також іноді інші ознаки вродженого токсоплазмозу, що дає підставу вважати, що це важке захворювання може бути одним із проявів вродженого токсоплазмозу.    А.Гигову (1959) у дитини з хворобою Литтля вдалося виділити токсоплазми з спинномозкової рідини. При деяких захворюваннях, які вважаються спадковими (міопатія, торзионна дистонія), також у високому відсотку отримують позитивні серологічні реакції з токсоплазмозним антигеном, що вказує на їх можливий зв’язок з вродженим токсоплазмозом (І. Б. Рудова, М. Н. Барабаш) ».
До сказаного хочу додати, що будь-які травми можуть бути поштовхом для активації токсоплазмозу. З огляду на такі дані і поглиблене вивчення інших подібних джерел, власні спостереження, я прийшов до висновку, що ДЦП дійсно розвиваються за сценарієм, абсолютно характерному для токсоплазмозу. Я почав братися за лікування таких дітей, припускаючи токсоплазмозне походження захворювання. Наведу приклади.
                 1. Дитина 9 місяців. З народження практично постійні, з перервою на сон, тоніко-клонічні судоми.  Призначення фахівців виявилися практично марними.  На МРТ: порушення мієлінізації деяких структур головного мозку, деякі інші зміни, деформація шлуночків мозку; вроджена патологія внутрішньочерепних сонних артерій і паравертебральних артерій. За висновком фахівців дитина якщо і виживе, то залишиться психофізичним інвалідом. Практично діагноз ДЦП був забезпечений. Після півтора місяців інтенсивного протитоксоплазмозного лікування судоми зникли . До року наздогнав у розвитку своїх ровесників. Надалі ніяких патологічних проявів не виявлено.

                   2. Дитина розвивалася примхливим, нервовим, непосидючим, некерованим. У школі вчився погано, крутився, смикався, кривлявся, за що постійно карали, в тому числі і вдома. Тільки коли дитина стала мимоволі скрикувати, звернулися до фахівців. Виставили діагноз: хорея. Вочевидь, призначене постійне лікування майже усунуло негативні прояви. Однак дитина стала загальмованою, безініціативною, млявою. Вчилася погано. Але сталося так, що деякий час дитина залишилася без ліків. З хлопчиком відбувалося неймовірне: смикання, гримаси, скрикування, закидання голови та інше сильно налякало батьків. Мною призначено протитоксоплазмозне лікування. Уже через два місяці майже всі негативні явища зникли. Через кілька місяців дитина стає невпізнаною: спокійна, слухняна, з’явився хороший апетит, стала тягнутися до навчання, добре вчитися. .

Ці приклади і багато іншого, а також спостереження за іншими дітьми, дають мені право стверджувати, що ДЦП мають токсоплазмозне походження . У багатьох така категоричність викличе сумніви в справедливості цього твердження. Раджу: вивчіть про токсоплазмоз хоча б те, що вдалося зібрати мені в цьому плані. І ваші сумніви якщо і не зникнуть зовсім, то дуже сильно зменшаться. Якщо ж ви правильно, досить і своєчасно пролікуєте дитину, то сумніви зникнуть. Сказане зовсім не означає, що вилікувати дитину з приводу ДЦП легке завдання. На жаль, нерідко вже у внутрішньоутробному розвитку відбуваються незворотні зміни. Однак вважаю, що в будь-яких випадках необхідно проведення протитоксоплазмоного лікування. Структурні зміни воно вже не усуне. Але мабуть при будь-яких проявах токсоплазмозу завжди є менш або більш виражені функціональні зміни. Ось вони то і будуть усунені. І природно, що зупиняється прогресування погіршення стану пацієнта.© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.