Форми токсоплазмозу.

Категорія: Сучасна медицина про токсоплазмоз. Автор: admin

Share Button

Розрізняють вроджений токсоплазмоз і набутий (гострий і хронічний) токсоплазмоз. При вродженому захворюванні токсоплазмоз спостерігається загибель плода в утробі матері, смерть новонародженого в результаті загальної інфекції або (тих, що вижили) ураження нервової системи, очей та інших органів.

Гострий токсоплазмоз.

Гостра придбана форма хвороби токсоплазмоз протікає як тифоподібне захворювання (з високою температурою до 38.5°, збільшенням печінки, селезінки) або з переважним ураженням нервової системи (головний біль, судоми, блювота, паралічі та ін.). При гострій формі токсоплазмозу можливі м’язові і суглобові болі, запалення судинних оболонок очей і очного яблука, хворобливе збільшення лімфовузлів. Гостра форма захворювання токсоплазмоз може перейти в енцефаліт, пневмонію, ендокардит.

Хронічний токсоплазмоз.


Ця форма захворювання токсоплазмоз найбільш поширена. Формується токсоплазмоз протягом декількох тижнів, іноді місяців, протікати може протягом декількох років. Характерними ознаками захворювання токсоплазмоз є: невелике підняття температури тіла до 37,5, яке не піддається лікуванню жарознижуючим засобом, збільшення печінки, селезінки і лімфовузлів, головний біль, слабкість і адинамія. Також при токсоплазмозі спостерігаються погіршення пам’яті, порушення апетиту і сну, виникнення різних страхів і дивних нав’язливих станів.


Залежно від ураженого органу, при захворюванні токсоплазмоз можуть спостерігатися і інші симптоми. При ураженні серцево-судинної системи виникає підвищене серцебиття, порушення серцевого ритму, зниження артеріального тиску і стискаючі болі в серцевій області.


При ураженні шлунково-кишкового тракту з’являється сухість у роті, знижується апетит, відзначається здуття живота, деяка затримка газів і тупий біль в животі.


При ураженні ендокринної системи відзначаються у жінок: порушення менструального циклу, іноді навіть «звичне» невиношування вагітності. У чоловіків: імпотенція і дисфункція підшлункової залози.


При ураженні токсоплазмою очей з’являються розлади зору, такі як увеїти, хоріоретиніти і прогресуюча короткозорість.

При ураженні опорно-рухового апарату з’являються сильні м’язові болі в області гомілки, попереку, стегон, рідше рук, спини, шиї. Через болі може утруднятися рух хворого, хоча болі такого характеру не постійні і переходять з фази загострення в фазу ремісії, при якій всі симптоми тимчасово зникають.
Токсоплазмоз може протікати і в латентній (прихованій) формі.

І знову – увага! (Від авт.) У захворювання токсоплазмоз немає специфічних симптомів, які допомагають впевнено виділити його серед інших ймовірних захворювань.

березень 2010Коментарі закриті.

© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.