Форми життя токсоплазми

Категорія: Сучасна медицина про токсоплазмоз. Автор: admin

Share Button
toksoplazma

Форми життя токсоплазми

Офіційна медицина заявляє, що токсоплазмоз не є скільки-небудь суттєвою проблемою лише за однієї, але обов’язкової умови – наявності у людини повноцінного імунітету. У хворих, наприклад СНІДом, токсоплазмоз при інфікуванні розвивається майже завжди. Токсоплазма може активізуватися і викликати важку форму токсоплазмозу на тлі будь-яких дій (опромінення, використання пригнічучих імунітет препаратів) або захворювань (герпетична інфекція, цитомегаловірусна інфекція, інфекційний мононуклеоз, і т.п.), що призводять до зниження імунітету.

Увага! У захворювання токсоплазмоз немає специфічних симптомів, які допомагають впевнено виділити токсоплазмоз серед інших ймовірних захворювань на підставі тільки клінічної картини. Тобто, немає певних клінічних ознак, що дозволяють з упевненістю діагностувати саме токсоплазмоз. Токсоплазма з потоком крові розноситься з кишечника в лімфатичні вузли, в усі внутрішні органи, м’язову тканину, вражає нервову систему – зрозуміло, що симптоми захворювання токсоплазмоз можуть бути найрізноманітнішими. Токсоплазма проникають в клітини нервової тканини, в легеневий епітелій, в клітини серцевого м’яза і мускулатуру, вражаючи їх.

В організмі господаря токсоплазма може перебувати в одній з трьох основних форм існування.

Перша форма існування паразита токсоплазма називається трофозоітною.
Трофозоіти (або ендозоіти) – це поодинокі ромбовидні або круглі клітини розміром 3-7 мкм з чітко окресленим ядром. Токсоплазма, існуюча в формі трофозоітов, здатна активно проникати в клітини організму господаря, швидко розмножуючись в них. Трофозоіти з кров’ю розносяться по всьому організму. Цією обставиною пояснюється те, що симптоми захворювання токсоплазмоз неспецифічні. Не існує якої-небудь ознаки, характерної тільки для цієї хвороби і дозволяє впевнено ставити діагноз “токсоплазмоз”. Симптоми захворювання токсоплазмоз в кожному конкретному випадку залежать від того, який орган або яка система уражена паразитом токсоплазма. Згодом, в організмі господаря, що має 100% імунітет, виробляються антитіла, що знищують трофозоітні форми паразита токсоплазма. Трофозоітні форми дуже нестійкі до зовнішнього середовища.

При розмноженні паразита токсоплазма в організмі основного хазяїна (кішки) трофозоїти утворюють іншу форму – цисти. Справа в тому, що токсоплазма може розмножуватися двома способами: статевим і безстатевим. При статевому розмноженні, яке можливе лише в організмі кішки, токсоплазма утворює стійкі до факторів зовнішнього середовища цисти.
Цисти – це скупчення трофозоітов, що мають власну оболонку. Ця оболонка робить паразита токсоплазма недоступними для антитіл і лікарських препаратів. Цисти здатні зберігатися в організмі господаря десятиліттями. Основні місця локалізації паразита токсоплазма – скелетні м’язи, міокард, центральна нервова система. Що стосується безстатевого розмноження токсоплазм, то при ньому стійкі цисти не утворюються. Тому токсоплазми з організму проміжного носія не становлять небезпеки для оточуючих.

Третя форма існування токсоплазм називається ооцисти. Це овальні утворення, які формуються в слизовій оболонці тонкої кишки нашої кішки і потім виділяються з фекаліями. Після того, як ооцисти залишають кишечник господаря, вони довгий час можуть зберігати життєздатність, при цьому їм не страшно ні висушування, ні високі або низькі температури. За сприятливих обставин ооцисти можуть до 1,5 року зберігатися у зовнішньому середовищі. Саме такі ооцисти і стають основним джерелом зараження для інших організмів.

2010 рКоментарі закриті.

© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.