Причини розвитку шизофренії: новий погляд

Категорія Причини розвитку шизофренії. Автор: admin
Коли  вперше виставляється діагноз шизофренія це завжди є важким ударом і шоком, як для хворого, так і його батьків, сім’ї. Виставляють його в переважній більшості випадків в підлітковому і юнацькому віці, коли тільки починається свідоме життя для реалізації надій і перспектив. Офіційна медицина стверджує, що причина розвитку даної патології невідома. Завдяки цьому геніальному резюме зупиняється соціальне життя мільйонів і ламаються долі їх родичів і близьких. Отримуючи заробітну плату, медицина за інструкцією призначає психотропні препарати і не несе ніякої відповідальності за перебіг і результат хвороби пацієнта. Ще за часів СРСР професор – психіатр Етель Казанець вперше припустив, що шизофренія має інфекційну природу, але за інакомислення був змушений звільнитися з Інституту судової психіатрії ім. Сербського.

Хворіє на шизофренію близько 1% населення планети. Психіатр Казанець, на підставі зібраної ним статистики, фіксував, що в найближчому оточенні хворого на шизофренію хворіють 10% осіб, на незначному віддаленні на шизофренію хворіє 5%, а ще трохи далі – 3-2%. При цьому, чим довший контакти з хворим, тим більше шансів захворіти. Як припускав професор, інфікованість відбувається повітряно-крапельним або пиловим шляхом. Опоненти Казанцева його статистику пояснили тим, що існувала програма компактного поселення психоневрологічних хворих. Однак такі судження виявилися неспроможними. На жаль, професор навіть не припускав, який збудник викликає шизофренію.

Токсоплазма – причина шизофренії

На початку 70-х років минулого століття на підставі глибокого вивчення і аналізу безлічі дослідницьких робіт про токсоплазмоз і робіт по вивченню шизофренії, я прийшов до висновку, що шизофренія має токсоплазмозне походження. Головним доказом правоти таких висновків є незмірно кращі результати від правильно підібраного протитоксоплазмозного лікування та багатьох випадків навіть повного вилікування, особливо в не занедбаних випадках. В останні 10-15 років токсоплазмозне походження шизофренії та інших захворювань, які вважаються невиліковними, все більше підтверджує багато зарубіжних вчених своїми дослідженнями. Серед них один з провідних сучасних вчених США проф.-психіатр Фуллер Торрі, англійські професор Гленн Макконкі, професор Джон Вебстер, академік Леонід Страчунский. Фуллер Торрі наводить статистику: в третіх країнах, де для більшості пацієнтів нейролептики недоступні через високу вартість, від шизофренії одужують 67% хворих; в країнах з більш високим рівнем життя при масовому використанні нейролептиків, одужує лише 18% хворих на шизофренію. Як бачимо, мінімум з 50% хворих нейролептики роблять довічних інвалідів.

Взаємовідносини організму людини і токсоплазми надзвичайно складні. По-перше, населення не має можливості запобігти від інфікованості токсоплазмою, як і більш 400-х різновидів всіляких тварин. Токсоплазма має шість шляхів передачі: харчовий, статевий, через пошкоджену шкіру і слизові, повітряно-крапельний і пиловий шляху, через укуси комах. Крім цього, сімейство котячих, в кишківнику яких відбувається статевий цикл розвитку, виділяє ооцисти, які зберігаються в зовнішньому середовищі до 1,5-2 років. Вчені США (Девід Сіблі) довели, що токсоплазми пристосувалися і без кишківника котячих проходити статевий шлях розвитку і утворювати ооцисти. Потрапляючи в організмі людини або тварини, паразити негайно організовують форми брадізоітов і вегетативні форми, цистної форми – кілька особин захищених слизової капсулою і псевдоцистні форми – до 100 тисяч паразитів в кожній псевдоцисті.

Перебуваючи в організмі навіть в дуже неактивних формах, паразити виділяють продукти своєї життєдіяльності, які сенсибілізують всі тканини і клітини організму. Далі до процесу сенсибілізації підключаються  самі паразити. Сенсибілізовані клітини, з одного боку не сприймають активно паразитів за своїх ворогів і в них їм легше проникати і, з іншого боку, набувають алергічну перебудову, що полегшує розвиток патології. З третього боку токсоплазма організовує аутоаллергенні і аутоімунні процеси при багатьох хворобах, які є одними з провідних при розвитку шизофренії. У результаті такої активності токсоплазми населення массово не хворіє тільки завдяки імунному захисті організму. Але з плином часу у кожної людини трапляються ситуації, коли хоч на короткий час, але імунітет знижується. Токсоплазма не втрачає свого шансу ні на секунду. Вона швидко, харчуючись мієліном, руйнує нервові волокна, по яких йде взаємообмін сигналами між нервовою системою і клітинами організму. Далі токсоплазма проникає в найбільш сенсибілізовані, тобто підготовлені клітини, і підпорядковує їх ресурс відтворенню нових паразитів. Не маючи можливості послати сигнал про вторгнення, клітина гине непомітно для організму і, в першу чергу, для головного мозку. Тому процес проходить тихо і непомітно до певного часу, поки  залишаються недоторканими клітини, що в змозі компенсувати роботу уражених і загиблих клітин.

Подібна картина відбувається у всіх інфікованих органах, в тому числі в головному мозку при шизофренії. На місці загиблих нейронів можуть утворюватися клітини тіні, кісти, розростатися глія, тощо. Уражені нейрони мозку, що не зовсім втратили зв’язок з нервовою системою, можуть вносити розлади в психіку.  Але головне, що гинуть нейрони, які формують психічні процеси. Однак розвиток токсоплазмозу і шизофренії зокрема –  це завжди глибоко ешелонований процес. Завжди уражаються: імунітет, залози внутрішньої секреції, система кровообігу, кишківник та ін. Організм переходить на інший режим роботи .

Ферменти – глютени, казеїни – шизофренія

Якщо токсоплазма витісняє з кишківника нормальну мікрофлору, в т.ч. кишкову паличку штам М-17, яка виробляє організму вітаміни групи В, то організм страждає від авітамінозу і перестають синтезуватися дуже багато ферментів і нейромедіаторів. Ось чому в деяких клініках США хворим на шизофренію для поліпшення психічного статусу вводили в пряму кишку за допомогою спеціальних трубок кал, взятий від здорових людей. Стан психіки у пацієнтів відразу ж поліпшувався. Токсоплазма, позбавивши організм можливості синтезувати ферменти, починає синтезувати власні 60 ферментів, аналогічних людським, прив’язуючи організм до залежності від паразитів. При лікуванні, спрямованому на знищення паразитів, це швидко проявляється погіршенням психіки і стану хворого. Причина: разом з паразитами зникають їх ферменти і недосвідчений фахівець не може зрозуміти, чому це відбувається. Синтезувати власні ферменти організм не встигає відновити або взагалі не може їх синтезувати. Яскравий приклад цьому – захворювання целіакія. При шизофренії – це втрата можливості синтезу ферментів, що розщеплюють глютени злакових, казеїни в молочних продуктах і ферменти, що розщеплюють інші продукти. Не повністю розщеплені продукти викликають або підсилюють розлади психіки. З цієї причини при скасуванні певного продукту харчування у пацієнтів іноді негайно поліпшується психічний статус.

Яскравим прикладом такого механізму розлади психіки є факт, що серед 65 000 чоловік, що проживають в Мікронезії, виявилося тільки двоє хворих на шизофренію. Виявилося, що населення не вживає в їжу злакових і молочних продуктів. Але за наступні 20-30 років, коли ці жителі стали вживати продукти з молока і злакових, по захворюваності на шизофренію вони наздогнали загальносвітові стандарти.  У 1966 році в The American Journal of Clinical Nutrition доктором медичних наук F. C. Dohan опублікована статистика кількості жінок, які звернулися в психіатричні клініки  Фінляндії, Норвегії, Швеції, Канади та Сполучених Штатів до і після Другої світової війни. Ці цифри потім порівняли з об’ємом пшениці і жита, споживаних протягом цих двох періодів в кожній з країн (див. таблиця 1).

Середньорічна кількість первинних звернень в клініки з шизофренією має систематичну кореляційну залежність до середньорічної кількості вживання злакових в кожній з п’яти країн.

У дослідженнях Гленна Макконкі токсоплазма при шизофренії синтезує дофамін і цим викликає шизофренічні прояви, а також втручається в його обмін при паркінсонізмі, синдромі Ла Тауретта. Вчені Princeton Brain Bio Center, Carl Curt Pfeiffer; Barbara Aston, 1980 г., повідомляють: »… кожен 10-й американець, в загальному більше 20 мільйонів населення, страждають тією або іншою формою психічного або емоційного розладу. Серед міських жителів  страждають тією або іншою формою емоційного розладу  до 25% людей, тобто кожен 4-й житель великих міст (в першу чергу це відноситься до мегаполісів) . Ці дані статистики відносяться до психічних хвороб у всіх формах – більш серйозних або незначних і включають психосоматичні хвороби з, хоча б частково, психоемоційними причинами. Ці показники також включають важкі психічні порушення, такі як шизофренія, маніакально депресивний психоз. Наркоманія і вікові поведінкові порушення (у підлітків або літніх людей) також входять в це число хворих. Однак ці цифри не включають розумову відсталість, в тому числі і вроджену, а також травми мозку ».

У цій же роботі автори наводять дані, що у певного відсотка хворих шизофренію є виражені відхилення у виробленні гістаміну, серотоніну і багатьох інших ферментів і речовин. Подібна статистика, ймовірно характерна для всіх країн світу.Аналізуючи множинні дослідження по всьому світу і власний досвід з великою ймовірністю можна стверджувати, близько 20 мільйонів чоловік страждають тією або іншою формою психічних або емоційних розладів через інфікованость токсоплазмою.  Carl Curt Pfeiffer і Barbara Aston не виявили цього тільки тому, що просто не шукали токсоплазму, як причину таких розладів. Повинен сказати, що у наркоманів, алкоголіків та інших контингентів з хронічними токсикозами або отруєннями саме токсоплазма надає «зелене світло» в формуванні всіляких патологічних відхилень і розумової відсталості.

Що робити?

Вперто не бажає медицина звернути увагу на токсоплазму, повірити в її здатності і перевірити експериментальним шляхом роль токсоплазми, як джерела захворювань. За статистикою в США лікарі живуть на 17,5 років менше, ніж їх пацієнти. У Росії також лікарі живуть на 15-20 років менше своїх пацієнтів. Подібні дані, мабуть, у всіх країнах світу. Але чому лікарям такий “привілей”? Умови роботи у них такі ж, як у десятків інших професій. Існує тільки одна відмінна риса: лікарі щодня зустрічаються з новими хворими, оглядають їх і спілкуються і ними. Як відомо, від будь-якого мовця повітря, що видихається, поширюється в радіусі 3-х метрів. Лікарі, щодня вдихаючи крапельки слини пацієнта, разом з нею отримують нові порції токсоплазм самих різних штамів. У підсумку саме постійне додаткове інфікування токсоплазмою є причиною зниження середнього віку практикуючих лікарів.

Виходом із ситуації в сучасних умовах може бути застосування ранньої діагностики токсоплазміном за допомогою внутрішньошкірної проби. За результатами проби застосування раннього специфічного лікування запобігає розвитку не тільки шизофренії, але і багатьох інших хвороб. Тільки така тактика здатна на ранніх стадіях не тільки виявляти токсоплазмозні процеси, а й зупиняти їх.

Доктор-інфекціоніст Кривонос Володимир Іларіонович, 31.05.2014 р
© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.