Токсоплазма. Шляхи передачі.

Категорія: Сучасна медицина про токсоплазмоз. Автор: admin

Share Button

У матеріалах інших сторінок сайту не поділяється точка зору офіційної медицини на токсоплазмоз і методи лікування токсоплазмозу
Матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії.
“Токсоплазма (лат. Toxoplasma) – монотипний рід паразитичних протозоа, що включає, мабуть, один вид – Toxoplasma gondii. Основні господарі токсоплазм – представники сімейства котячих. В якості проміжних господарів виступають різні види теплокровних тварин, в тому числі і люди. “
Збудник захворювання токсоплазмоз – токсоплазма, найпростіше одноклітинна істота. Незважаючи на приналежність до класу “найпростіші”, токсоплазма дуже складна за своїм складом і рівнем пристосованості. За формою токсоплазма нагадує часточку апельсина або півмісяць. Токсоплазма вперше виявлена ​​в Тунісі в 1908 році. Діагноз “токсоплазмоз” був поставлений набагато пізніше, ніж виявлена ​​і описана токсоплазма. Це рідкісний випадок в історії медицини. Спочатку токсоплазмоз вивчали, як хворобу тварин. Токсоплазма була виявлена ​​більш ніж у 400 видів живих істот, серед яких ссавці і птиці. Захворювання токсоплазмоз виявили у людини набагато пізніше.
На сьогоднішній день достовірно відомо, що розмножується токсоплазма, тобто проходить весь свій життєвий цикл, тільки в організмі кішки. Решта живі істоти можуть бути тільки носіями. Пояснення цієї прихильності до сімейства котячих немає. (Від авт.- дане твердження не достовірно.)
Зараження токсоплазмозом найчастіше відбувається через випорожнення котів, що можуть зберігатися в зовнішньому середовищі, інфікуючи багато видів тварин і людини. Прямий контакт з фекаліями кішки – не єдиний і не найпоширеніший шлях зараження паразитом токсоплазма. Хвора кішка виділяє в зовнішнє середовище близько 2 мільярдів цист токсоплазм, які зберігають свою заразність до 1,5 – 2 років. Найчастіше людина заражається токсоплазмозом через землю або пісок, немиті фрукти, овочі, зелень з городу. Заражений пил піднімається і розноситься вітром.
Токсоплазма містяться у м’ясі заражених тварин (особливо багато її буває в свинині і баранині – від 10 до 25%), в пташиних яйцях і т.д. Отже, зараження людини токсоплазмозом може статися при пробуванні сирого м’ясного фаршу, вживанні недостатньо провареного м’яса або сирих яєць. Достовірна статистика захворювання токсоплазмозу серед тварин відсутня, зате відомо, що близько 25% м’яса заражене токсоплазмозом. Але ці дані дуже умовні. Набути токсоплазмоз також можна при пересадці органів або переливанні крові. Для дитини найбільш небезпечно захворювання токсоплазмоз під час вагітності матері.Коментарі закриті.

© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.