Діагностика токсоплазмозу

Категорія Токсоплазмоз. Діагностика. Автор: admin

Наявні методи діагностики не завжди здатні виявити токсоплазму.
В багатьох випадках антитіла з”являються тільки після лікування.

Сьогоднішні діагностичні можливості даної інфекції засновані на diagnostika пошуку антитіл до паразитів і виявлення уламків паразитів за допомогою полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). Найбільш оптимальним є імуноферментний аналіз (ІФА). З його допомогою виявляють імуноглобуліни класів М і G. У світі випускаються спеціальні тест-системи для їх виявлення. Фінськими вченими запропоновані тести на авідність. Зрозумілою мовою авідність позначає міцність зв’язків антигену з антитілами. Якщо це зчеплення нетривке, то вважається, що токсоплазмозний процес свіжий, т. Е. Людина захворіла в межах десь трьох місяців. Але тут же автори відзначають, що це не є гарантійно достовірним. Так само вважається, що імуноглобуліни М говорять про свіжому процесі. Імуноглобуліни G говорять про те, що процес давній і нібито загрози для здоров’я не представляє. Але знову ж таки все це не гарантийно достовірно.

Тепер звернемося до інших фактів. Дослідник Р. Н. Гершман показує, що антитіла до токсоплазми є тільки у 40% явно хворих людей, т. Е. З вираженими клінічними проявами токсоплазмозу. Такі ж дані отримані вченими Киргизького медінституту. Чимало непрямих підтверджень цього і в інших авторів. У решти 60% хворих антитіла до паразита з’являються тільки після лікування, іноді тривалого, на висоті поліпшення або одужання. З одного боку, це наочно показує, що паразит пригнічує наш імунітет до такої міри, що організм без допомоги не може відповісти навіть виробленням антитіл. З іншого боку, ясно видно, що відсутність антитіл абсолютно не гарантує відсутності токсоплазмозного процесу.

Інший діагностичний тест для виявлення токсоплазмозу – ПЛР, якій приписують 100% гарантійну достовірність діагностики. За допомогою неї можна виявляти навіть невеликі фрагменти ДНК паразитів в крові, слині, сечі та ін. Тобто реакція досить чутлива. Але чи придатна вона для діагностики токсоплазмозу? Як випливає з фактів, реакція виявляє навіть фрагменти ДНК загиблих паразитів. Виходить, щоб вона була позитивною в середовищах організму, в самому організмі повинна відбуватися боротьба з паразитами і їх загибеллю. Яка ж боротьба може бути при хронічному і латентному токсоплазмозі, від якого ми страждаємо в 95% випадків? Цією боротьби немає. Інакше це вже був би не хронічний і тим більше не латентний процес. Далі, вивчаючи імунітет після перенесених інфекційних захворювань, абсолютно незалежно в 1924 р Таліаферро і в 1948 р Джільбертсон виявили, що у людей і тварин утворюється імунітет. Сироватка їх крові вступає в реакції з відповідним збудником. У перехворілих токсоплазмозом людей і тварин теж утворюється імунітет. Сироватка їх крові містить антитіла. Але ось сироватка крові перехворілих людей і заражених тварин ні в які реакції зі штамами токсоплазм не вступають. Це незаперечний доказ, що в такий крові не відбувається боротьби з паразитами, а значить немає і осколків паразитів, які б могла виявити ПЛР. Так що ж ми шукаємо шановні панове фахівці? Російські вчені в 2001 р показали, що ПЛР, позитивна в 68,2% випадків при гострому токсоплазмозі. Ми, люди, страждаємо від гострого токсоплазмозу тільки в 5% випадків. Ось з цих 5% ми і можемо виявити токсоплазмоз в 68,2%. Для наочності: з кожної 1000 хворих, за допомогою ПЛР ми можемо виявити токсоплазмоз не більше ніж у 35 людина. Така ціна сьогоднішньої діагностики. Тепер можна визначитися скільки ж з нас страждає в кожен даний відрізок часу, якщо багато вчених стверджує, що з інфікованих, як мінімум 25-30% є хворими токсоплазмозом.

У минулому столітті застосовувалася для діагностики токсоплазмозу реакція спецлейколіза із застосуванням і токсоплазмина. Вона виявлялася позитивною практично у всіх обстежуваних. Деякі результати ВКП (див. Нижче) (внутрішньошкірна проба) з токсоплазміном у 100 пацієнтів, що мають абсолютно різні захворювання, опублікувала к.м.н. Ліпковська І.В. Реакція шкіри на алерген починає проявлятися через 4 тижні після постановки проби. На відміну від серологічних реакцій вона тримається дуже довго, ймовірно, протягом всього життя, і вказує, що в даний момент людина стикався з токсоплазмами.
На Україні ВКП не застосовується через відсутність токсоплазмина в ампулах. Реакцію спецлейколіза розцінили, як недостовірну і скасували. Заодно зняли з виробництва токсоплазмін. Як мені в письмовій формі пояснили в Міністерстві охорони здоров’я України – зняли за непотрібністю. Єдиний препарат в світі, за допомогою якого можна не тільки достовірно діагностувати, а й надійно лікувати хворих, ліквідували. Зрізали гілку, на якій сиділи.
В цьому ми переконаємося з подальших фактів. Який же вихід з цієї критичної ситуації? Фахівцям, та й населенню не завадить, необхідно розібратися в токсоплазмозе. Це нелегко, але це єдиний вихід, якщо ми хочемо вижити і не залишитися інвалідами.Показники ВКП і характер висцеритовВсього


ВКП (+)


ВКП (-)


1


Лімфаденіт


26


1


2


Гепатит


2


3


Кардіопатія

Пролапс митрального клапана


2

2


4


Міокардіт


2


5


Акушерсько-гінекологична патологія:

а) аднексіт

б) дісменорея

в) завмерла вагітність

г) мимовільний аборт

д) невиношування вагітності

е) беспліддя

ж) полікістоз яєчників

з) спаєчна хвороба

и) эндометріоз

к) каліцтва плоду


1

2

4

4

5

6

3

1

1

3


1


6


Порушення органів зору:

а) хоріоретініт

б) увеїт

в) астигматизм

г) экзофтальм

д) міопія

е) неврит слухового нерва

ж) пігментна дегенерація сітківки

з) іридоцикліт


2

2

2

1

2

1

1

1


7


Рентгенологичні ознаки токсоплазмозу:

а) пальцеві здавлення

б) кальцинати


10


6


8


Порушення нервової системи:

а) енцефаломієліт

б) вегето-судинна дистонія

в) арахноенцефаломієліт

г) гипертензійно-лікворний синдром

д) астено-невротичний синдром

е) неврит лицьового нерва

ж) неврит слухового нерва

з) диенцефаліт

и) арахноїдит


1

15

3

10

12

1

1

26

3


1

2

2

1


9


Поліміозит


1


10


Патологія опорно-рухового апарату


2


11


Патологія сечовивідної системи


2


12


Субфебрілітет


7


1


13


Ураження шкіри


3


14


Без вісцерального синдрома


7


6

 Як видно з вище представлених даних (таблиця 1), інформативність ВКП з токсоплазміном виявилася досить високою (позитивна проба при різних формах ізольованих і поєднаних висцеропатий виявилася позитивною у 109 пацієнтів з 126).

березень 2010© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.