Як вилікувати серце.

Категорія: Хвороби серця. Автор: admin

Share Button

Показники функціонування серцево-судинної системи завжди поліпшуються
після проведення протитоксоплазмозного лікування.

Протипаразитарні методи лікування серця в роботах вчених.

Як свідчить статистика серцево-судинних захворювань, у багатьох з нас з плином життя виникає питання: “Чому болить серце? Як лікувати серце?» Більшість йде до лікаря, отримують призначення, які, як потім часто виявляється, довічні. Інші шукають відповідь на просторах Інтернету. З прикрістю дізнаються, що «успішно» лікувати серце можна, але щоб вилікувати серце повністю – методів немає. Якщо підійти до проблеми «чому болить серце» з паразитарної точки зору походження хвороби, то результат лікування серця завжди багаторазово краще. Зупинити патологічний процес можливо на дуже тривалий час. У початковій стадії патології лікування серця протипаразитарними методами призводить до повного одужання.

Можливість окремих важких поразок у серцевому м’язі при гострому токсоплазмозі описана вже давно (Bengton, Strom, Thalhammer). Наявність міокарда при гострому і хронічному токсоплазмозі підтверджувалося виявленням запальних осередків і токсоплазм в м’язі серця в гістологічних препаратах після смерті пацієнтів. Проведені електрокардіографічні і балістокардіографічні дослідження виявили, що у 65% обстежуваних з різними формами хронічного токсоплазмозу виявлені дифузно-дистрофічні або запальні зміни міокарда (Л.К.Коровицький, А.Г.Литвиненко).

Застосування реографии і енцефалографії дозволило виявити порушення периферичного кровообігу і падіння судинного тонусу, особливо в судинах головного мозку у хворих з різними формами токсоплазмозу. Після проведення специфічної терапії при повторних дослідженнях ці зміни ставали менш вираженими. (К.Г.Дорошенко, В.Р.Перегуда). Застосування інструментальної методики (артеріальна осцилографія, вимір височного артеріального і венозного тиску, дерматотермометрія і ін.) дозволило у 48% пацієнтів з різними формами хронічного токсоплазмозу виявити стійкі вегетативно-судинні порушення (Г.А.Борисова). На широке поширення серцево-судинних порушень при хронічному токсоплазмозі вказує також А.М.Руденко, Л.Г.Пап, Н.І.Аверіна.

В результатах робіт дослідників підкреслюється, що не тільки при гострому токсоплазмозі можуть бути окремі випадки тяжких, навіть смертельних уражень міокарда, а в значній кількості навіть більш легких випадків хронічного токсоплазмозу можуть бути виражені зміни міокарда, падіння судинного тонусу і порушень периферичного кровообігу. Ці зміни вкрай несприятливо позначаються на загальному стані самопочуття і працездатності хворих на хронічний токсоплазмоз.

Вчені Киргизького державного медінституту (професора С.Б.Даніяров, А.М.Мурзаліев, Т.А.Абдилдаев, А.А.Айдераліев, Н.М.Златковская, В.С.Кононов, Б. Л.Павлов, доц.П.Н.Гольдберг, І.Г.Гребенщікова, Т.А.Кожумкулов) констатують: «Більшість хворих токсоплазмозом скаржаться на задишку, серцебиття, часті болі в області серця і т.д. Об’єктивно виявляється глухість тонів, систолічний шум, розширення поперечника серця. На підставі скарг, об’єктивних даних та інструментальних методів дослідження виявляють при токсоплазмозі різні ураження м’язів серця: міокардіодистрофію, міокардит. Міокардити можуть бути осередковими і дифузними. Осередкові міокардити зазвичай не супроводжуються вираженими клінічними проявами, тому вони діагностуються за допомогою інструментальних методів дослідження. При дифузному міокардиті може спостерігатися тяжкий перебіг з проявами серцево-судинної недостатності. Можливі міокардит токсоплазмозного генезу з летальним результатом. Значні зміни спостерігаються в кровоносних судинах. У хворих токсоплазмозом відзначаються зрушення в капілярному кровообігу. Більше ніж у половини обстежуваних спостерігається артеріальна гіпотонія, коли максимальний тиск становить 80-90 мм. рт. ст. ».

При хронічному токсоплазмозі може бути і підвищення артеріального тиску вище 200 мм.рт.ст., супроводжуване шумом і дзвоном у голові, запамороченням, хитанням при ходьбі. При призначенні протитоксоплазмозного лікування специфічними засобами вже з перших днів різко нормалізується тиск, зникає шум і дзвін у голові. Проф. А.П.Казанцев знаходить, що у 89% хворих з хронічним токсоплазмозом в патологічний процес залучена серцево-судинна система. К.Г.Дорошенко (Одеса) було обстежено 218 пацієнтів з хронічним токсоплазмозом. У 145 (66,5%) за допомогою електро- і баллістокардіографічного обстеження були виявлені ураження міокарда різного ступеня. У 126 хворих з цієї групи виявлено ослаблення скорочувальної функції міокарда. У 54,9% – зміни на ЕКГ і БКГ виявилися стійкими і виявлялися протягом двох років спостереження. К.Г.Дорошенко підкреслює, що після проведення достатнього специфічного лікування серця, подальшого прогресування ураження серцевого м’яза у всієї групи протягом 2-х років не спостерігалося. Специфічна терапія не в змозі відродити тканини з дегенеративними змінами, викликаними токсоплазмою – цей факт слід врахувати і запам’ятати.

Сучасне лікування серця в кращих клініках висококваліфікованими фахівцями з набором всіх необхідних засобів нерідко може закінчитися інфарктом або ще гірше. Якщо проводити спостереження за хворими з кардіосклерозом, пролікованих загальноприйнятими методами і мають гарне і відмінне самопочуття, то періодичне обстеження за допомогою ЕКГ і БКГ показує, що ці показники швидше або повільніше, але незмінно погіршуються.

Немає твердих підстав стверджувати, що всі кардіосклерози токсоплазмозного генезу. Але якщо при загальноприйнятому лікуванні перебіг хвороби загострюється порушенням серцевого ритму та стенокардією і таким хворим призначити протитоксоплазмозне лікування специфічними засобами, то у більшості зникає стенокардія і потреба в валідолі (“Проблема токсоплазмозу” стор.153). Далі відновлюється правильний серцевий ритм. З плином часу посилюється скорочувальна сила серцевого м’яза. Обстеження ЕКГ і БКГ показують, що розвиток кардіосклерозу зупинився. Остаточно крапки в цьому питанні може поставити тільки успішність протитоксоплазмозного або загальноприйнятого лікування. Як показує практика, лікування серця протипаразитарними методами набагато ефективніше, ніж традиційними. В кінцевому рахунку, вміння виліковувати хворого – єдиний критерій для практикуючого лікаря .

березень 2013
Коментарі закриті.

© 2008. Всі права захищено.При використанні матеріалів з сайту, посилання на правовласника(Кривонос В.І.) і джерело запозичення toksoplaz/uk обов'язкове.